Rádi vám pomůžeme s vhodným financováním nemovitosti. Externě spolupracujeme s finančním poradcem, který vám navrhne a zařídí optimální finanční řešení či hypotéku.
Co je hypotéka?
Na jaký účel je možné hypotéku použít?
Co lze hypotékou financovat?
Kdo může hypotéku získat?
Jak vysokou hypotéku lze získat?
Jaké příjmy můžu prokázat ke splácení úvěru?
Jak dlouho můžu hypotéku splácet?
Pokud máte zájem o hypotéku, bude ji s vámi banka uzavírat na pevně stanovenou dobu splácení. Ta je:
Můžu hypotéku splatit i dříve něž je sjednáno?
Ano, hypotéku lze prostřednictvím mimořádných splátek splatit i dříve. Máte několik možností:
Jak dlouho vyřízení hypotéky trvá?
Celý proces vyřízení hypotéky, rozdělíme do tří částí:
Celý proces tedy v závislosti na vaší rychlosti a pochopitelně volbě produktu může trvat 3 - 6 týdnů. Spolupráce s naším hypotečním specialistou a jeho odborná pomoc napomůže ke zkrácení doby potřebné k vyřízení vašeho záměru
Exkluzivní smlouva ano či ne?
Všeobecné povědomí je takové, že skutečně dobrý a oboustranně výhodný obchod probíhá vždy na základě smlouvy. Exkluzivní smlouva je závazek nejen pro prodávající stranu, ale především pro realitní kancelář.
Na co lze ze zákona získat hypotéku?
Poskytuje se na koupi či výstavbu nemovitosti, dále na její rekonstrukci, modernizaci či opravy (např. pro rodinný dům a byt v osobním vlastnictví, rekreační objekt pro individuální rekreaci, bytový dům, provozní dům, stavební pozemek – jen za určitých podmínek, ostatní podnikatelské objekty a jednoduché stavby).
Na co se hypotéka nevztahuje?
Na movité věci (např. automobil, nábytek apod.), na investici do nemovitosti v zahraničí a na převzetí členského podílu na družstevní byt.
Jaké jsou základní podmínky pro získání hypotéky?
Především je třeba zdůraznit, že hypoteční úvěr je zajištěn zástavním právem k nemovitosti. To znamená, že případný příjemce hypotečního úvěru musí svůj úvěr, který je poskytnut na zákonem stanovené účely, zaručit buď nemovitostí, kterou již vlastní, nebo nemovitostí, kterou si bude případně pořizovat. Každý poskytovatel hypotečního úvěru zkoumá schopnost dané fyzické či právnické osoby hypotéku splácet (např. ověřuje výši vaší mzdy, zadluženost a u firem její zisky, plány apod.).
Jaké fyzické osoby mohou žádat o hypoteční úvěr?
Osoby zletilé a schopné právních úkonů. Největší šanci získat hypoteční úvěr mají osoby se stálým příjmem (nesmí být ve zkušební době, nezaměstnaní apod.).
Může si pořídit hypotéku pouze jeden z manželů?
Za trvání manželství nemůže získat hypotéku jen jeden z manželů, hypotéka se poskytuje oběma manželům a nabytá nemovitost se stává jejich společným majetkem.
Jak dosáhnout na hypotéku, když příjmy svobodného člověka bance nestačí?
Lze jako spolužadatele uvést rodiče a tím lze zvýšit celkový příjem žadatelů. Vlastníkem nemovitosti však rodiče nemusí být.
Kdy by měl člověk splatit hypotéku?
V produktivním věku, tedy do 65 let.